Vertimo raštu įkainis priklauso nuo daugelio įvairių aplinkybių. Sunkiausia tai, kad skirtingose situacijose skirtingos aplinkybės gali būti svarbiausios. Todėl nusakyti vienos taisyklės negalima.

Dažniausiai vertimo raštu kainą nulemia:

  • Kalba, iš kurios ir į kurią planuojate versti – skirtingų kalbų specialistai taiko skirtingą kainodarą. Tarkim, Europoje vokiečių kalbos vertėjai yra vieni brangiausių. Todėl užsakant vertimą iš užsienio kalbos į vokiečių kalbą vertimo kaina gali nemaloniai nustebinti. Tuo tarpu Lietuvoje vokiečių kalba yra gana populiari. Lietuvių – vokiečių – lietuvių kombinacijos vertėjų apstu. Dėl to šios kombinacijos vertimas bus vienas pigesnių.
  • Teksto apimtis – dažniausiai kuo tekstas didesnės apimties tuo vertimo kaina didesnė; tuo tarpu vertimo kaina už vieną puslapį mažesnė. Iš tiesų vertimo mastas turi įtakos vieno puslapio vertimo kainai, kol mastas tampa nepatogiai didelis.
  • Teksto pobūdis – techninius vertimus visuomet buvo brangiau atlikti, o šabloninius dokumentus – pigiau. Priežastį lemia pats paslaugos pavadinimas. Techniniai vertimai susiję su konkrečia sritimi. Todėl šį vertimą kokybiškai gali atlikti tik vertėjas, turintis patirties konkrečioje srityje – turi būti taikomi tos srities specifiniai terminai. Tuo tarpu šabloniniai vertimai yra standartizuoti, ir juos kokybiškai išversti gali vertėjas, kurio paslaugos pigesnės.
  • Dokumento kokybė – jeigu tekstas yra parašytas ranka, išblukęs ar sunkiai įskaitomas dėl kitų priežasčių – tokio turinio vertimas reikalauja didesnių laiko sąnaudų ir gali kainuoti brangiau.
  • Skubus vertimas – jei vertimo jums reikia dar tą pačią dieną arba jei vertimo apimtis viršija 7 – 10 lapų per dieną vienam vertėjui – toks vertimas laikomas skubiu ir gali būti taikomas papildomas įkainis.
  • Papildomų paslaugų gausa – dauguma vertimų biurų šalia vertimo paslaugų taip pat siūlo ir papildomas paslaugas. Dažniausiai siūlomos paslaugos: notarinis vertimų tvirtinimas ir kitos notarinės paslaugos; maketavimo bei stilistinio redagavimo paslaugos. Papildomos paslaugos natūraliai didina paslaugos kainą.