Paslaugos vertimo raštu kaina gali būti skaičiuojama labai įvairiai. Daugelis vertimo biurų vertimo raštu kainą skaičiuoja individualizuotai. Skirtingose šalyse dažniausia praktika taip pat skiriasi. Paaiškinsime kaip skaičiuojama vertimo raštu kaina ir kaip įvertinti gavus kelis skirtingus kainos pasiūlymus.

vertimo raštu kainaLietuvoje biurai dažniausiai skaičiuoja spaudos ženklus. Kiekvienas vertimų biuras turi pasitvirtinęs savitą standartinį spaudos lapą, už kurį pateikiamos kainos. Dažniausiai tvirtinamas spaudos ženklų kiekis viename lape svyruoja nuo 1 500 iki 1 800 spaudos ženklų. Jei biuras turi patvirtinęs 1 500 – 1 600 spaudos ženklų kiekį – greičiausiai tarpų tarp žodžių neskaičiuoja. Jei 1 700 – 1 800 spaudos ženklų – greičiausiai į šį kiekį yra įskaičiuojami ir tarpai tarp žodžių. Vidutiniškai 1 600 spaudos ženklų, neskaičiuojant tarpų, atitinka 1 850 spaudos ženklų, juos skaičiuojant.
Vertimų biuras „Galerita“ vieną spaudos lapą skaičiuoja 1.600 spaudos ženklų be tarpų ir tai apytiksliai atitinka 1.850 spaudos ženklų su tarpais.

Pasaulyje populiaresnė praktika skaičiuoti žodžius. Įprastai skaičiuojama 250 žodžių ir tai dažniausiai atitinka 1.600 spaudos ženklų, neskaičiuojant tarpų ir 1.850 spaudos ženklų, skaičiuojant tarpus. Atkreipiame dėmesį, kad skirtingose kalbose šie skaičiai gali nesutapti dėl vidutiniškai trumpesnių ar ilgesnių žodžių bei dėl papildomai naudojamų žodelių (pvz., anglų kalboje tekste rasite nemažai žodžių „a“, „to“, „of“ ar „the“, kuriuos sudaro vos keli spaudos ženklai, tačiau jie sudaro visą žodį).

Apibendrinant kainos skaičiavimo ypatumus, nors ir skaičiavimo metodai tarp vertimo biurų skiriasi – galutinę kainą labiau lemia paslaugos įkainis nei skaičiavimo metodas. Todėl klientams rekomenduojame įsivertinti galutinę kainą bei, kas ne mažiau svarbu, biuro reputaciją ir atliekamų darbų kokybę.